הפרעות פוריות
הריון ולידה
   
רפואת נשים
 
גיל המעבר
רפואת כללית
 
 

 
10 דברים שלא ידעתם על שמן סובין אורז
  1. שמן סובין אורז מופק מזרע וסובין גרגר האורז ומקורו במזרח הרחוק מזה דורות רבים.
  2. לשמן אורז נקודת רתיחה מאוד גבוהה, כ - º 250 וזה הופך את השמן למתאים ביותר לשיטות בישול שונות ביניהן הקפצה בשמן ואף טיגון עמוק. במהלך טיגון עמוק מרבית השמנים מעלים ענן שחור ונשרפים. חומרים רעילים הנפלטים מתוך השמן השרוף עלולים להיות מאוד מזיקים לבריאותנו.
  3. שמן סובין אורז פחות סמיך יחסית לשמנים אחרים, לכן במהלך טיגון המזון יספוג פחות שמן.
  4. לשמן סובין אורז טעם מאוד ניטראלי, לכן נוח לשימוש בכל תבשיל.
  5. שמן סובין אורז מכיל הרכב חומצות שומן מאוד בריא – 47% חומצות שומן חד בלתי רוויות, 33% חומצות שומן רב בלתי רוויות חומצות שומן אלה נחשבות לחומצות שומן חיוניות ומאוד תורמות לבריאותנו. רק 20% מסה"כ חומצות השומן, מקורם בחומצות שומן רוויות הנחשבות לפחות בריאות ומעלות את רמות הכולסטרול בדם.
  6. בריאות הלב וכלי הדם - שמן אורז מכילgamma oryzanol  – זהו סטרול מן הצומח התורם לירידה משמעותית ברמות הכולסטרול בדם. האוריזאנול מסייע לגוף לספוג פחות כולסטרול וסוכרים מן התזונה וע"י כך להוביל לצמצום הרובד הטרשתי המצטבר בעורקי הלב ואף לזרז ירידה במשקל. בנוסף, מחקרים הצביעו על כך שהאוריזאנול מפחית הצמדות טסיות הדם ועקב כך גורם לירידה בקרישת הדם.
  7. שמן סובין אורז מכיל מספר נגזרות של ויטמין E המעכבות את ייצור הכולסטרול בכבד. במחקר שנעשה באוניברסיטת רוצ'סטר נמצא כי תערובת ויטמין E בשמן הפחית את רמות סה"כ הכולסטרול, אבל בעיקר הפחית את רמות הכולסטרול מסוג LDL ("הכולסטרול הרע") עד 62%.
  8. השפעות נוגדות סרטן – מחקר באוניברסיטת קיושו ביפן מצא כי תכולת שתי נגזרות של ויטמין E ( גאמא ודלטא טוכוטריאנול) בשמן אורז עיכבה את גידולם של תאים סרטניים.
  9. הגנה על העור – במקור בתרבות היפנית, טיפולי פנים בעזרת שמן אורז מאוד פופולאריים. על מנת להחמיא ליופייה של יפנית מומלץ לומר שהיא "nuka bijin", כלומר יש לה יופי של סובין אורז. האוריזאנול נותן לעור אפקט הבהרה, העור נראה חלק ובריא. בחשיפה לאור השמש, השמן פועל כמסנן ומגן מפני קרינה ומונע את הנזקים העמוקים של  קרני השמש האולטרה סגולים. כיום תעשיית מוצרי ההגנה והטיפוח של העור והשיער אימצה את השימוש בשמן אורז.
  10. השפעה נוגדת חמצון – שמן אורז מכיל 3 נוגדי חמצון מאוד חזקים (טוקופרול, טוקטריאנול ו – אוריזאנול) המגנים על תאי הגוף מפני עודף המחמצנים סביבנו. בנוסף, השמן מכיל חומצות שומן מאוד יציבות בטמפרטורות גבוהות ועקב כך השימוש בו בתעשיית המזון יכול לספק הגנה מפני התפתחות מחלות לב, דלקות פרקים ותהליכים דלקתיים כרוניים אחרים.
 אז מה נותר עוד לעשות!? לגשת לחנות הקרובה ולהתחיל להשתמש בשמן סובין אורז!
ואחר כך כמובן, לשתף אותי בחוויות!
 
ורגע לפני שנפרד, זכרו!
 
"בעולם יש ארבעה סוגי אנשים:
אנשים הצופים בדברים בעודם קורים
אנשים שתמיד דברים קורים להם
אנשים שלא יודעים בכלל אילו דברים קורים
ויש אנשים שגורמים לדברים לקרות"( תרגום חופשי)
 
There are four kinds of people in the world:
People who watch things happen,
People to whom things happen,
People who don't know what is happening,
And people who make things happen (by Anon)
 
זה הזמן לגרום לדברים לקרות!
           פאולה

להתייעצות עם פאולה

אודות מרפאת הנשים הנטורופתית
ה
פילוסופיה שלי לריפוי
 
דף הבית  |   חזור למעלה  |   מפת האתר

כתובת המרפאה: חיים לסקוב 7 רחובות.  © כל הזכויות שמורות לפאולה שטיינברג בלאו 

עיצוב האתר:  
לייבסיטי - בניית אתרים