הפרעות פוריות
הריון ולידה
   
רפואת נשים
 
גיל המעבר
רפואת כללית
 
 
 
בכנס השנתי ה - 48 של ארגון חקר הכבד האירופאי הוצגו ממצאי מחקר לפיהם כבד שומני מנבא באופן בלתי תלוי התפתחות מוקדמת של טרשת עורקים ומחלת לב וכלי דם תוך עשר שנים.  
 
מחקר זה מצטרף לשורה ארוכה של מחקרים אשר מציגים מגמה מדאיגה בה לכבד השומני תפקיד משמעותי בתחלואה הלבבית, בבריאות העצם ואף בהקשר לסרטן.
 
אם בעבר הכבד השומני נחשב למצב שפיר ולא מסוכן, יותר ויותר מחקרים מצביעים על השלכות בריאותיות מרחיקות לכת. לפני כשנה פורסם מחקר בו נמצא כי הכבד השומני מנבא באופן בלתי תלוי התפתחות סוכרת מבוגרים תוך 5 שנים.
 
כמו כן, כיום יש הממסד הרפואי נוטה להתייחס אל הכבד השומני כסמן לתסמונת המטבולית המאופיינת בחוסר איזון ברמות האינסולין.
 
קישור למחקרים:
http://www.medscape.com/viewarticle/804310
J Clin Endocrinol Metab. Published online January 20, 2011
 
אז מה עושים?
לאחר שאובחן הכבד השומני עומדים לרשותך מגוון פתרונות לטיפול.
 
חשוב להבין כי אין כיום טיפול תרופתי יעיל לכבד השומני. הטיפול היעיל ביותר הוא באמצעות שינוי אורח החיים - שינוי תזונתי, הגברת הפעילות הגופנית, שיטות להפחתת רמות המתח והלחץ.
כמו כן, במידה וקיים טיפול תרופתי נוסף, מומלץ להתייעץ עם רופא המשפחה האם התרופות הקיימות אינן משפיעות לרעה על הכבד השומני.  
 
הטיפול הנטורופתי בכבד שומני משלב המלצות לשינוי אורח החיים להשגתן של מספר מטרות – מניעת התקדמות המחלה, איזון פרופיל שומני הדם ובייחוד הורדת רמות הטריגליצרידים, ירידה במשקל, הורדת לחץ דם, איזון רמות גלוקוז ואינסולין בדם, הפחתת הדלקת והעלאת הפעילות נוגדת החמצון. 

התוכנית התזונתית מבוססת על הניסיון הקליני הרב שהצטבר במהלך השנים בתחום ההפרעות המטבוליות ומשלבת המלצות להגברת האקטיביות בחיי היומיום וגם מתייחסת למרכיב המתח בחיי המטופל.
 
 
מאחלת לך שבוע מבריא,
פאולה 

תתייעצי עם פאולה 

אודות מרפאת נשים נטורופתית
הפילוסופיה שלי לריפוי
 
דף הבית  |   חזור למעלה  |   מפת האתר

כתובת המרפאה: חיים לסקוב 7 רחובות.  © כל הזכויות שמורות לפאולה שטיינברג בלאו 

עיצוב האתר:  
לייבסיטי - בניית אתרים