הפרעות פוריות
הריון ולידה
   
רפואת נשים
 
גיל המעבר
רפואת כללית
 
 

 
כיצד להשיג מטרות בארבעה צעדים?
 
צוות חוקרים בתחום הפסיכולוגיה מאוניברסיטה הדומיניקאנית שבקליפורניה החליט לבדוק את נושא דחיית קביעת מטרות באופן מדעי. דר' מאטיוס שעמדה בראש צוות החוקרים, גייסה כ – 270 נחקרים ממגוון תחומים – עסקים, ארגונים, רשתות בארה"ב ובעולם. נושא המחקר הייה כיצד השגת המטרות בעבודה מושפעת מכתיבת המטרות, יצירת מחויבות ע"י פעולות מכוונות להשגת המטרה ודיווח אישי. גיל המשתתפים נע מ – 23 – 72 ובעלי רקע מגוון. 
 
הנחקרים חולקו לחמש קבוצות מחקר שונות:
 
קבוצה 1 התבקשה לחשוב על מטרות קשורות לעבודה ולציין את מידת הקושי, החשיבות והיכולת של הנחקר להשיג מטרות אלה במהלך 4 שבועות. כמו כן, נשאלו מהם המשאבים העומדים לרשותם להשגת המטרות – הכישורים, המחויבות, המוטיבציה והאם ניסו בעבר להשיג מטרות אלה והאם הצליחו.
 
קבוצה 2 התבקשה לרשום את המטרות ולהתייחס לאותם מדדים – מידת הקושי, חשיבות, כישורים, מוטיבציה, מחויבות וכד'.
 
קבוצה 3 התבקשה בנוסף לרשום מהם הצעדים המעשיים המחויבים להשגת כל מטרה.
 
קבוצה 4 התבקשה גם לרשום את המטרות ואת הצעדים המעשיים, אך בנוסף התבקשה לשתף חבר קרוב במחויבות להשיג את המטרות.
 
קבוצה 5 התבקשה, בנוסף לכל הצעדים שהתבקשו חברי הקבוצות האחרות, לשלוח לאותו חבר בכל שבוע דיווח בדבר ההתקדמות לעבר השגת המטרה.
 
 
בתום המחקר  קבוצה 1 השיגה 43% מן המטרות, קבוצה 4 השיגה 64% וקבוצה 5 השיגה 76% מן המטרות שהציבה לעצמה.
 
החוקרים מסכמים שהמחקר מוכיח אמפירית כי הדרך הטובה ביותר להשגת מטרות היא באמצעות כתיבת המטרות, יצירת מחויבות פומבית ומתן דיווח. 
 
כלים אלה מתאימים לכל סוגי המטרות – סיום פרויקט, הגדלת הכנסה, הגברת יצרנות, שיפור הארגון והסדר, שיפור ביצועים בארגונים, איזון באורח החיים, הפחתת מתח, כתיבת פרק חדש בספר, לימוד כישורים חדשים, הפסקת עישון, התחלת פעילות גופנית, ירידה במשקל, שינוי תזונתי, נטילת תרופות או תוספים וכד'.
 
חשוב להבין כי הרגל חדש מוטמע בערך תוך 28 ימים. לא פעם אנחנו מתייאשים או פתאום אנחנו סוטים מן המסלול הרגיל וזה מספק לנו תירוץ להפסיק את התהליך לחלוטין. זה קורה במקרים בהם המטרות לא באמת מציאותיות או הדרך בה הצבנו להשגת המטרות אינה מתאימה לסדר היום שלנו, לצרכים או לרצונות שלנו. לפעמים הצעדים להשגת המטרה קשים לנו. לכן, עדיף לעשות צעד קטן, (כן כן גם לפרפקציוניסטים שבינינו, אלה שחייבים לעשות הכל או לא לכלום), צעד קטן הנו צעד משמעותי.
 
תפוח ליום, סלט ירקות קטן, כריך אחד ליום מלחם שעשוי מחיטה מלאה, צעידה של 15 דקות, 10 נשימות עמוקות ביום – אלה צעדים המעידים על עשייה ואולי התוצאה לא תהיה דרמטית, אך תחושת הסיפוק  וההצלחה בהשגת מטרה כשלהי והרווח המצטבר כן משמעותיים.
 
אז מה החוקרים ממליצים:
  1. כתבו את המטרות בתוך יומן או מחברת "מסע" כי הסיכוי שתשיגו את המטרות האלה גבוה יותר אם כותבים אותן
  2. רשמו מהם הצעדים שיש לבצע לצורך השגת המטרה
  3. ספרו לחבר או חברה קרובים על המטרות שהצבתם כדי ליצור מחויבות פומבית למטרות אלה.
  4. עדכנו את החבר בכל שבוע בדבר ההתקדמות שלכם – העדכון מסייע לכם בדרך להשגת המטרות
 
ואל תשכחו, כל יום הוא הזדמנות חדשה לשינוי. מה שלא הספקתם אתמול, בוודאי תספיקו היום. העיקר לומר לעצמכם בכל רגע נתון " היום עשיתי כמיטב יכולתי!".
 
 
מחלת לכם שבוע של צעדים קטנים אך משמעותיים,
          פאולה

להתייעצות עם פאולה


אודות מרפאת נשים נטורופתית
הפילוסופיה שלי לריפוי


 
דף הבית  |   חזור למעלה  |   מפת האתר

כתובת המרפאה: חיים לסקוב 7 רחובות.  © כל הזכויות שמורות לפאולה שטיינברג בלאו 

עיצוב האתר:  
לייבסיטי - בניית אתרים